საქართველოს რესპირაციული ასოციაციის 35-ე კონგრესი
განმუხურში , სასტუმრო კომპლექს „Pantap’s signature”- ში ჩატარდა საქართველოს რესპირატორთა ასოციაციის რიგით 35-ე კონგრესი, სადაც მონაწილეობას ღებულობდა სამედიცინო საზოგადოების წარმომადგენლები მთელი საქართველოს მასშტაბით.
ღონისძიებაზე წარმოდგენილი იქნა აქტუალური და საინტერესო თემები, სხვადასხვა პათოლოგიების დიაგნოსტიკისა და მკურნალობის თანამდროვე მიდგომები.
ფარმაცევტული კომპანია „ნიუ ფარმა“ ს ეგიდით მომხსენებელი გახლდათ ბ-ნი კახა ვაჭარაძე: ამიერკავკასიის ექიმთა ლიგისა და საქარველოს რესპირაციული ასოციაციის პრეზიდენტი, მედიცინის მეცნიერებათა დოქტორი, თსსუ ტუბერკულოზის დეპარტამენტის პროფესორი, ტუბერკულოზის და ფილტვის დაავადებათა ეროვნული ცენტრის განყოფილების ხელმძღვანელი, ეროვნული პრემიის ლაურეატი მედიცინაში.
თემა ეხებოდა 21-ე საუკუნუნის გლობალურ პრობლემას : “ანტიბიოტიკორეზისტენტობას”. თემა გახლდათ ძალიან საინტერესო და აქტუალური. კომპანია “ნიუ ფარმა” ს ეგიდით დაიბეჭდა პაციენტისთვის საინტერესო და ინფორმაციული ფლაერები, რომელიც ეხებოდა FDA რეკომენდაციებს ანტიბიოტიკორეზისტენტობის წინააღმდეგ ბრძოლაში.

35th Congress of Georgian Respiratory Association
The 35th congress of the Georgian Respiratory Association was held at the hotel complex “Pantap’s signature” in Ganmukhuri, where representatives of the medical community throughout Georgia participated.
The event featured current and exciting topics, contemporary approaches to diagnosing and treating various pathologies.
Mr. Kakha Vacharadze: President of the Transcaucasian League of Physicians and Georgian Respiratory Association, Doctor of Medical Sciences, Professor of TSMU Department of Medicine, Head of the National Center for Tuberculosis and Lung Diseases. The topic was about the 21st Century Global Problem: Antibiotic Resistance. The topic was very interesting and topical.